Kiedy pytasz: co z moimi licencjami?

Kiedy pytasz: co z moimi licencjami?

Dzisiaj zajmiemy się odpowiedzią na najczęściej zadawane pytania, dotyczące aktywacji licencji oprogramowania na wirtualnych stacjach roboczych Plainly.pl.

Czy mogę używać własnego oprogramowania?

Tak, jako użytkownik Plainly.pl możesz zainstalować dowolne oprogramowanie na swojej wirtualnej stacji roboczej. Tworząc Plainly.pl założyliśmy politykę “przenieś własną licencję”, co oznacza, że możesz używać własnej (Autodesk, Solidworks, …) licencji do pracy z Plainly.pl. To Ty decydujesz jakie oprogramowania powinno się znaleźć na Twoim pulpicie, my pomożemy Ci w bezproblemowej konfiguracji całego systemu.

Czy moje licencje będą działały z Plainly.pl?

To zależy. Nie musisz kupować dodatkowych licencji, aby korzystać z oprogramowania, które już masz. Nasza platforma jest w pełni zgodna z tymi produktami. Pamiętaj jednak, że dostawcy oprogramowania często nie zezwalają swoim użytkownikom na używanie tego samego klucza dostępu na wielu urządzeniach. Ograniczenia licencyjne są dokładnie takie same jak w tradycyjnych rozwiązaniach. My dostarczamy za to niezrównanie większą elastyczność w korzystaniu z mocy obliczeniowej.

Na przykład, rodzina produktów Autodesk w najczęściej występującej wersji licencji dla jednego użytkownika pozawala zainstalować aktywną wersję oprogramowania ma trzech komputerach. Aby móc korzystać z tych programów na pulpicie wirtualnym, można dezaktywować klucz licencyjny na komputerze lokalnym i użyć uwolniony klucz na komputerze w chmurze.

Licencja SketchUp dla pojedynczego użytkownika daje swobodę instalowania oprogramowania na dwóch komputerach. Aktywowanie konta na pulpicie Plainly.pl wymaga od użytkownika jedynie szybkiej operacji logowania na serwerze SketchUp.

Autodesk i SketchUp oferują również licencję dla wielu użytkowników, która obsługuje wielu stanowisk podłączonych do sieci. Umożliwia to jeszcze lepsze wykorzystanie możliwości stacji mocy obliczeniowej oferowanej przez stację roboczą. Wielu użytkowników może korzystać w takim przypadku z usługi Plainly.pl jako dedykowanej maszyny do najcięższych prac związanej np. ze zbiorczym renderingiem modeli lub wizualizacji przygotowywanych przez całą pracownię architektoniczną lub biuro projektowe.

Przygotowaliśmy dla Ciebie małą ściągę pokazującą jak korzystać z Plainly.pl w połączeniu z najpopularniejszymi programami komputerowymi i ich typami licencji. To tylko kilka przykładów typów licencji więc pamiętaj, że za każdym razem musisz sprawdzić warunki licencji konkretnego producenta.

Jak zainstalować oprogramowanie?

Licencję można zainstalować i zarejestrować dokładnie tak samo jak na lokalnym pulpicie, w przypadku pierwszej konfiguracji to my pomożemy Tobie w konfiguracji maszyny!

Czy muszę kupować inne licencje, aby uruchomić pulpit Plainly.pl?

Nie, w cenie abonamentu Plainly.pl zapewniamy podstawowe licencje (m.in najnowszy system operacyjny Microsoft OS i inne komponenty niezbędne do działania platformy), dzięki czemu możesz korzystać z pulpitu wirtualnego bez dodatkowych zmartwień.

Czy masz inne szczegółowe pytania dotyczące korzystania z licencji MyGDaaS?

Skontaktuj się z pomocą techniczną za pośrednictwem czatu lub porozmawiaj z naszym zespołem sprzedaży, z przyjemnością Ci pomożemy 🙂

Zwiń