Stacje robocze dla szkoleń BIM i kursów CAD
stacje robocze chmura obliczeniowa

Stacje robocze dla szkoleń BIM i kursów CAD

Dzięki MyGDaaS trenerzy i centra szkoleniowe CAD (Computer-aided Design) mogą z łatwością prowadzić kursy BIM (Building Information Modelling) i CAD. Chmura obliczeniowa Plainly.pl oferuje lekkie i łatwo skalowalne rozwiązanie szybkiego stawiania infrastruktury IT dla środowisk edukacyjnych. Nasze produkty powstały w odpowiedzi na oczekiwania nowoczesnych ośrodków treningowych i samodzielnych konsultantów, szukających sposobu na przyspieszony i zoptymalizowany kosztowo rozwój swojej oferty.

Trenerzy i ośrodki szkoleniowe oferujące kursy BIM i oprogramowania graficznego (np. szkolenie Revit) mają trudności z przygotowaniem na czas drogiego sprzętu i oprogramowania. Sprzęt starzeje się szybko i wymaga regularnej konserwacji lub odnowienia, a oprogramowanie jest dostarczane z konsekwentnymi i regularnymi aktualizacjami. Z drugiej strony trenerzy potrzebują mobilności, aby odbyć szkolenie wewnętrzne lub zewnętrzne w różnych lokalizacjach. To, w połączeniu ze stale zmieniającą się liczbą stażystów na kurs lub edycję, pokazuje, że istnieje wyraźna potrzeba elastyczności we wdrażaniu stacji roboczych BIM i środowisk IT. Potrzebne jest rozwiązanie, które będzie się zmieniało razem z potrzebami konkretnego szkolenia, bez potrzeby ponoszenia nieuzasadnionych inwestycji.

Chmura obliczeniowa na ratunek!

Technologia chmury obliczeniowej jest potężnym czynnikiem zmian na rynku edukacji. Dzięki usłudze stacja-robocza-jako-usługa (ang. Desktop as a Service) możesz wypożyczyć całe środowisko desktopowe. Eliminuje to koszty drogiego lokalnego oprogramowania i inwestycji w samodzielne systemy operacyjne lub serwery. Dane na pulpicie wirtualnym przechowywane są na zdalnym serwerze, oddzielnym od urządzenia fizycznego. Oznacza to, że trenerzy i ich studenci nie są już związani ze swoimi stałymi stanowiskami pracy w szkole. W dowolnym momencie i z dowolnego miejsca można uzyskać dostęp do stacji roboczych programu Revit dla kursów szkoleniowych w chmurze. Uruchamiaj na dowolnym urządzeniu wymagające programy takie jak Autodesk Revit, AutoCAD, SketchUp, nosorożec 3D i 3Ds Max. Możesz rozpocząć pracę nad modelem 3D w klasie i kontynuować pracę nad tym samym modelem w domu.

Jedną z najcenniejszych zalet przetwarzania w chmurze jest to, że można zwiększyć moc i skalę na żądanie. Na przykład za pomocą MyGDaaS można łatwo wdrożyć zmienną liczbę potężnych wirtualnych stacji roboczych CAD i pomnożyć ten plan w zależności od liczby uczestników szkolenia. Płacisz tylko za liczbę komputerów stacjonarnych i pamięci masowej, której potrzebujesz.

Chmura obliczeniowa zapewnia wiele innych oszczędności, takich jak możliwość korzystania w trakcie szkolenia z urządzenia będącego własnością uczestnika kursu, bez szkody dla jakości przekazywanych treści. Dzięki temu ośrodki szkoleniowe mogą skupić się na swoich głównych celach, jednocześnie zapewniając swoim studentom niezbędną moc obliczeniową.

Przetwarzanie w chmurze w praktyce

Przykłady ośrodków szkoleniowych obejmujących chmurę obliczeniową i korzystających z niej są liczne. Kirstin Bunsendal jest na przykład architektem i konsultantem BIM i korzysta z usług wirtualnych stacji roboczych podczas kursów szkoleniowych Revit Autodesk:

Szybki komputer, z odpowiednią pamięcią RAM i kartą graficzną, zmienia odczuwalnie Twój komfort pracy i zdolność do dotrzymywania terminów. W szybko zmieniającym się świecie czas realizacji każdego projektu jest tak samo ważny, jak jakość pracy i umiejętności. Jeśli nie masz pewności, jakie opcje posiadasz lub ile mocy lub pamięci masowej potrzebujesz do pracy i projektowania, możesz zostawić nam swój kontakt, a nasi eksperci pomogą Ci wybrać odpowiedni komputer w chmurze.

“Kiedy po raz pierwszy zetknąłem się z wirtualnymi stacjami roboczymi od razu byłem nimi zafascynowany. Bycie ekspertem BIM i zakładanie własnego biznesu w zakresie doradztwa oznacza, że muszę na nowo odkryć siebie i wymyślić sposób na dostarczenie moich usług moim klientom w najlepszy sposób przy niewielkich nakładach. Wykłady BIM muszą być moim zdaniem “drogą BIM”. Powinienem nie tylko wyjaśnić czym jest BIM, ale również sprawić, aby moi klienci widzieli, używali i czuli, czym jest BIM. Szukam sposobu, aby spędzić jak najmniej czasu w IT i większość mojego wysiłku w produkcji i dostarczaniu szkoleń CAD. Kupno stosu laptopów, opieka nad nimi i ich konserwacja nie była opcją. Wirtualne stacje robocze dają mi swobodę podróżowania i mam tyle komputerów PC gotowych na żądanie, ile potrzebuję na kursy szkoleniowe CAD. Szybkość i wydajność kompleksowego modelowania i wizualizacji 3D na moim komputerze z chmurą obliczeniową jest nawet lepsza niż na większości komputerów stacjonarnych moich klientów”.

“Skorzystałem z wirtualnych stacji roboczych podczas warsztatów www.bim-PRAXISwerkstatt.de i zrobię to samo w przypadku kolejnych usług”.

Kirstin Bunsendal k-BIM

Zacznij już dziś prowadzić szkolenia BIM i CAD z Plainly.pl!

Masz więcej pytań dotyczących prowadzenia szkoleń w chmurze? Chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania. Zadzwoń do naszego zespołu sprzedaży pod numer +48 797 019 312 lub napisz do nas na czacie dostępnym na stronie internetowej.

Zwiń