Twoje połączenie z Plainly.pl

Twoje połączenie z Plainly.pl

W tym wpisie pokazujemy jak możesz się połączyć z Plainly.pl. Dowiesz się też jak sprawdzić, czy Twoje połączenie internetowe pozwala na korzystanie z naszej usługi.

Zasięg Plainly.pl

Nasze nowe centrum danych znajduje się w Londynie, w Wielkiej Brytanii. Zwiększyliśmy wydajność usług, dzięki lokalizacji naszych serwerów na głównym węźle internetowym. Jak widzisz na powyższym obrazku, zasięg Plainly.pl obejmuje cały kontynent europejski i wschodnie wybrzeże USA, od Nowego Jorku po Moskwę.

Wiemy, że jednym z czynników decydujących o akceptacji przez użytkowników końcowych każdej usługi chmurowej jest płynność działania – czyli jak szybko system reaguje na akcję użytkownika. Decydującym czynnikiem jest tutaj opóźnienie (ang. latency) sieci. Większość aplikacji działa płynnie przy opóźnieniu mniejszym niż 60 ms. Tak długo, jak opóźnienie utrzymuje się poniżej 100 ms, doświadczenie użytkownika jest akceptowalne, szczególnie w przypadku programów narzędziowych do tworzenia modeli 3D lub BIM.

Pamiętaj, że w zależności od tego, do czego używasz Plainly.pl, opóźnienie może nie być żadnym problemem (np.: algorytmy głębokiego uczenia się). Skontaktuj się z naszym przedstawicielem, aby dowiedzieć się więcej o wymaganiach dot. łącza internetowego dla konkretnego zastosowania.

Połączenie z Plainly.pl przez sieć WiFi

Dużą zaletą Plainly.pl jest to, że nie potrzebujesz tradycyjnego stałego łącza internetowego aby połączyć się z wybranym przez siebie wirtualnym pulpitem. Każde połączenie Wi-Fi będzie współpracowało z naszym centrum danych, pod warunkiem, że istnieje wystarczająca przepustowość  i połączenie jest stabilne (patrz poniżej).

Połączenie z Plainly.pl przez sieć 3G/4G/LTE

MyGDaaS umożliwia dostęp do pulpitu w dowolnym miejscu. Oznacza to również, że można uzyskać dostęp do usługi za pomocą sieci 3G. Dla aplikacji gdzie duże znaczenie ma utrzymanie niewielkich opóźnień w przesyle danych zalecamy użycie sieci LTE (4G).

Dopuszczalne wartości prędkości i opóźnienia.

Nie zapomnij odwiedzić strony http://speed.gdaas.com , aby zmierzyć prędkość i opóźnienie pomiędzy Twoim komputerem a naszym centrum danych.

Po zakończeniu testu pojawią się cztery wartości: Pobieranie, Przesyłanie, Opóźnienie i Jitter.

Pobieranie (Download) megabity. Jeśli prędkość pobierania wynosi więcej niż 10 Mbit/s, masz wystarczającą prędkość.

Przesyłanie (Download) megabity. Jeśli Twoja prędkość przesyłania danych wynosi powyżej 10 Mbit/s, masz odpowiednie połączenie z naszym centrum danych.

Opóźnienie (Latency) milisekundy. Opóźnienie jest średnią prędkością ping. Jeżeli opóźnienie jest mniejsze od 60 ms masz pewność płynnej interakcji ze wszystkimi aplikacjami, jeżeli jest pomiędzy 60 ms a 150 ms Twoje łącze obsłuży większość aplikacji. Jeżeli jest wartość przekracza 150 ms sugerujemy poprawić parametry łącza internetowego przed skorzystaniem z usługi.

Zmienność opóźnienia (Jitter) milisekundy. Jeśli zmienność opóźnienia jest niestabilna, będzie to miało negatywny wpływ na Twoje doświadczenie. Zmienność opóźnienia Twojego łącza jest wystarczająca, jeśli utrzymuje się poniżej  10 ms i jest stabilna.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak łączyć się przez przeglądarkę lub przez odbiornik Citrix na platformie Plainly.pl, przeczytaj nasz blog Pytania: Łączenie przez odbiornik Citrix czy przeglądarkę?

Zespół Plainly.pl

Tekst przygotowany we współpracy z Claudalize.com i GDaaS.com

Zwiń